Kończy się XXIX Międzynarodowy Obóz Młodzieży Maltańskiej na Węgrzech. Już jutro wszyscy rozjadą się do swoich domów. Serdecznie dziękujemy naszym korespondentom, szczególnie ks. Michałowi Palowskiemu za przesyłanie bieżących informacji, zdjęć a przede wszystkim rozważań.
Szczęśliwej drogi i do zobaczenia w Katowicach!
NAJNOWSZE:
2012.08.10 22:34.00
Motto obozu 2013. Yes you can! Is feidir leat! Termin: 10-17 sierpnia. Więcej na www.maltacamp2013.ie FB. Żegnamy się irlandzkim : One hundred welcomes!
2012-08-10 20:06:06
Breaking news: na urodziny Marcina, uczestnika z Warszawy przybyło blisko 440 gości z 23 krajów. Wszystkiego najlepszego!
To już 8 raz, kiedy dzieci i młodzież z gminy Myślenice wspólnie spędzili dwa wakacyjne tygodnie nad morzem. Drugi raz, kiedy dołączyła również grupa dzieci i młodzieży z Brodów – miejscowości koło Kalwarii Zebrzydowskiej. Nie można zapomnieć o garstce dzieciaków z samego Krakowa. To już 3 raz gościliśmy w szkole w Objeździe koło Ustki.
Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich w Warszawie „Pomoc Maltańska” rozszerza zasięg swojej działalności w województwie mazowieckim na powiat płocki. Osoby niepełnosprawne ruchowo w stopniu znacznym i umiarkowanym (współwystępującym z innym schorzeniem z Płocka i okolic, które chcą wziąć udział w projekcie „Wsparcie osób niepełnosprawnych na rynku pracy III” mogą się zgłaszać telefonicznie do:
Ariadny Dubińskiej
tel. 693 97 97 25 e-mail: region.plock@pomocmaltanska.pl
lub do:
Maltańskiego Ośrodka Pomocy w Warszawie
tel. 609-74-24-74 , (22) 625 63 08 , e-mail: osrodek.warszawa@pomocmaltanska.pl
Tegoroczny obóz w Szczyrzycu rozpoczął się 29 czerwca. Podczas trzech turnusów w obozie wzięły udział 43 osoby niepełnosprawne oraz 50 wolontariuszy. Odrębne tematy przewodnie dla osób dorosłych (My name is Bond. James Bond, bo dla nas świat to za mało), i dzieci (W górach jest wszystko co kocham) mogły zostać zrealizowane dzięki wizycie wspaniałych gości, do których zaliczamy: Krzysztofa Cywińskiego, Michała Grześka, Basię Gąsienicę-Giewont czy Tomasza Zubilewicza.
Podstawowymi obowiązkami rycerzy maltańskich były przez całe wieki walka za Wiarę i pomoc „naszym Panom Ubogim”. Mówi o nich już pierwsza reguła Zakonu, a powtarzają za nią kolejne dokumenty wystawiane przez Wielkich Mistrzów, przeorów, a w XX w. statuty Związków Narodowych. Zapisane były one także w przedwojennym Statucie Związku Polskich Kawalerów Maltańskich, który w trzecim paragrafie stanowił: „Celem Związku jest opieka nad chorymi i rannymi tak w czasach pokojowych, jak przede wszystkim w czasach wojennych oraz charytatywna działalność wszelkiego rodzaju z wykluczeniem celów zarobkowych.”
Informujemy o nowym adresie Szpitala Maltańskiego w Barczewie:
11-010 Barczewo, ul. Niepodległości 9, tel: 89 514-14-70
Dyrektor Szpitala: Ryszard Kudła.
11 lipca w krakowskim Hotelu Gródek odbyło się kolejne spotkanie Klubu Fundraisera zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu.
11 lipca 2012 r. podopieczni Środowiskowego Domu Ssamopomocy w Klebarku Wielkim wybrali się na wycieczkę do położonego w niedużej odległości Barczewa. W myśl przysłowia ”Cudze chwalicie, swego nie znacie” okazało się, że wielu spośród nas nigdy nie było w tym miasteczku.